top of page

İNSANSIZ DENİZ ARAÇLARIMIZ (İDA)

Geliştirmiş olduğumuz insansız deniz araçlarımız ile birçok farklı sektöre yönelik enerji ve zamandan tasarruf sağlayan, uygun maliyetli etkin çözümler sunuyoruz. İhtiyaçlarınıza özel konfigürasyonlar için bizlere her zaman danışabilirsiniz.

Su Ürünleri Avcılık

Eko-sounder, 3D sonar, uzun mesafe sualtı kamerası, akıntı sensörü, sıcaklık sensörü gibi faydalı yükleri sayesinde sizler avcılık faaliyetine devam ederken İDA’nız bir sonraki hedefinizi bulur, zaman ve yakıttan tasarruf etmenizi sağlar. 

Su Ürünleri Yetiştiricilik

Uzun mesafe sualtı kamerası, multi parametre ölçer, otomatik nansen örnekleme şişesi gibi faydalı yükleri sayesinde kafes, halat ve tonozlarınızı inceleyebilir, su parametrelerini ölçebilir ve örnek alabilirsiniz. Bu alanda sizlere hizmet sunacak İDA’mız, uzman dalgıç kiralama ihtiyacını en aza indirir, olumsuz hava koşullarında bile tesislerinizin güvenliğinden emin olmanızı sağlar.

Çevresel - Bilimsel Çalışmalar

Multi parametre ölçer, otomatik askıda katı madde ölçer, otomatik klorofil-a ölçer, otomatik zooplankton ölçer, otomatik nansen örnekleme şişesi, KBRN algılayıcı gibi faydalı yükleri sayesinde İDA’nız birçok bilimsel ve çevresel araştırma görevine hazırdır.

Su altı Görüntüleme

Senkronize lazer aydınlatmalı ileri teknoloji kameralarımız normal sualtı kameralarından çok daha yüksek menzilde görüntü almanızı sağlar.

Su üstü Devriye / Gözetleme

30x yakınlaştırmalı elektro-optik kamera, IR aydınlatıcı, termal kamera, mikrofon-hoparlör sistemi, entegre kablolu İHA gibi faydalı yükleri sayesinde yüksek çevresel farkındalık sunar. 

Arama / Kurtarma

Elektro-optik ve termal kameralar sayesinde İDA’nız zorlu hava koşullarında bile kazazedeleri bulmanıza yardımcı olur. Otomatik can simidi fırlatıcıları ile teçhiz edilebilir. 

Kurye Servis

Sahil-tekne, tekne-tekne arası kısa ve uzun mesafe paket, cihaz vb. kargoları İDA’nız aracılığıyla taşıyabilirsiniz.

IMG_2000_edited.jpg
bottom of page